SM 21 Energetyka Sp. z o.o. 25 lat doświadczeń

03 : 12 : 25niedziela, 29 maja 2022r.

O firmie

Początek SM 21 ENERGETYKA datuje się na rok 1992. Wówczas to zespół osób zajmujących się kompleksową obsługą ciepłowniczych inwestycji przemysłowych w ramach firmy Polymark, po jej rozwiązaniu, kontynuował swoją działalność w nowo powstałej SM 21. Już wtedy cenny kapitał stanowiło nabyte doświadczenie. Naszymi klientami były zarówno duże zakłady przemysłowe różnych branż, jak i nowo powstające firmy oparte w pełni o prywatny kapitał. Wiele z nich to obecnie duże, stabilne jednostki, na rzecz których mogliśmy wielokrotnie pracować, dostarczając urządzenia, wykonując projekty czy montaże, bądź wykonując inwestycję pod klucz.

Rosła lista naszych partnerów handlowych, których reprezentowaliśmy na terenie Polski. Specjalizując się w parze wodnej, od początku działalności współpracowaliśmy z niemiecką firmą LOOS Offenbach, znanym producenta kotłów parowych i wysokotemperaturowych kotłów wodnych o tradycji sięgającej 1865 roku. Na obszarze naszego kraju dostarczyliśmy, a często także zainstalowaliśmy ponad 100 kotłów parowych, z których większość pracuje z powodzeniem do dnia dzisiejszego. Końcem ubiegłego wieku podjęliśmy współpracę z producentem parowych kotłów przepływowych (popularnych wytwornic pary), firmą CERTUSS Dampfautomaten, stając się jej wyłącznym przedstawicielem na Polskę. Od kilkunastu lat ważną dziedziną naszej działalności są instalacje związane z wykorzystaniem oleju termalnego. W tej materii, jednocześnie reprezentując jej interesy w Polsce, korzystamy z urządzeń do podgrzewu oleju termalnego firmy AURA.

W 2017 roku odnotowaliśmy 25- lecie istnienia naszej firmy, a jednocześnie kilkoro z nas 25 lat wspólnej w niej pracy. Rozpoczynając tu swoją pracę korzystali jeszcze krótko z teleksu, fax był najnowocześniejszym urządzeniem dla przesyłania treści pisanej, a telefon komórkowy był duży, ciężki i drogi. Z czasem wszystko ulegało jednak zmianie. Zmieniała się także i nasza firma. Do grona już obecnych, dołączali nowi pracownicy. Zarówno młodzi, pełni zapału i współczesnej wiedzy, jak i bardziej doświadczeni szukający pracy przede wszystkim odpowiadającej ich poziomowi, a do tego w dobrej atmosferze.

Kontynuując nasze działania w kwestii dostaw, projektowania, montażu i serwisowania urządzeń, od kilku lat poszerzyliśmy naszą ofertę handlową o urządzenia pralnicze opierając się o wyroby firmy GIRBAU. Wobec zmian własnościowych w firmie LOOS, w zakresie kotłów parowych związaliśmy się z firmą GARIONI NAVAL.

Od początku działalności wychodzimy z założenia, że wartość firmy to w dużej mierze ludzie z ich wiedzą i doświadczeniem – kapitał bezcenny i trudny do szybkiej odbudowy. Jednocześnie jednak postrzegamy rutynę jako działanie wręcz zagrażające bytowi firmy, a mimo bardzo dużego doświadczenia, a może właśnie dzięki niemu zawsze stosujemy zasadę indywidualnego podejścia zarówno do określenia zakresu dostawy, jak i przede wszystkim przyjętych rozwiązań projektowych, czy wreszcie do sposobu instalacji. Druga przyświecająca nam zasada, to nie podejmowanie działań, na których się nie znamy.
Przestrzegając tych zasad wkraczamy w 26 -szy rok pracy naszej firmy...


Copyright 2012-2022 SM 21 Energetyka Sp. z o.o.

SM 21 Energetyka sp. z o.o. - bezpośredni przedstawiciel zachodnich producentów urządzeń technicznych
(kotły parowe, urządzenia podgrzewające olej termiczny, stacje uzdatniania wody, spalarnie odpadów).
Siedziba firmy: ul. Zgierska 73, 90-960 Łódź, Polska. tel. 42 6576298; fax. 42 6572407